Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το φινάλε, η ομάδα της Βούλας πήρε τα ηνία από τη 2η περίοδο και μετά κλείνοντας το ημίχρονο στο +9 (32-41).

Mάλιστα, στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες άνοιξαν τη διαφορά στο +16 (34-50) με τις παίκτριες του Αγγελίδη να μειώνουν για το 45-52.

Στην τέταρτη περίοδο, ο «Δικέφαλος» ανέβασε την απόδοσή του και ισοφάρισε σε 59-59 με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ με τη Σταματάκη στο τέλος να ευστοχεί σε μία βολή ισοφαρίζοντας σε 70-70. Ο Πρωτέας έχασε την τελευταία επίθεση και ο αγώνας πήγε στην παράταση.

Εκεί, το σύνολο του Δεσποτάκη πήρε προβάδισμα με +5 (72-77) και οι γηπεδούχες ισοφάρισαν σε 77-77. Στη συνέχεια το ματς πήγε πόντο πόντο με τις βολές να κρίνουν το παιχνίδι και η Μόρχαους ευστόχησε σε μία για να διαμορφώσει το τελικό 80-82.

Tα δεκάλεπτα: 20-23, 32-41, 47-52, 70-70 (κ.δ.), 80-82 (παρ.)

ΠΑΟΚ (Αγγελίδης): Γουόκερ 16, Ράιτς 19, Κουμαντσιώτου, Μυλωνάκη, Μιχαηλίδου 10 (2), Σταματάκη 4, Τζόουνς 31 (1).

Πρωτέας Βούλας (Δεσποτάκης): Σάντερς 13, Μορχάουζ 19 (2), Σταμάτη 9 (1), Πολυμένη 13 (3), Σακελλαρίου, Χατζηγιακουμή 8 (2), Αλεξιά 8, Αναστασοπούλου 8, Τζορτζ 4.

ΠΑΟΚ - Πρωτέας Βούλας 80-82 (παρ.)