Πραγματοποιώντας μία από τις μεγαλύτερες ανατροπές και με πρωταγωνιστή τον Χοσέλου, που πέρασε στο ματς στο 81' και πέτυχε δύο γκολ στο 88' και 90'+1, η Ρεάλ Μαδρίτης έβαλε «πλώρη» για το 15ο βαρύτιμο τρόπαιο!

Νίκησε με 2-1 την Μπάγερν Μονάχου στη ρεβάνς των ημιτελικών στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και μετά το 2-2 του πρώτου αγώνα στο Μόναχο ήταν αυτή που πανηγύρισε μία επική πρόκριση στον τελικό της 1ης Ιουνίου, όπου θα βρει στο «Γουέμπλεϊ» την Μπορούσια Ντόρτμουντ.

Ο ημιτελικός που έγινε στη Μαδρίτη το βράδυ της Τετάρτης ήταν... επεισοδιακός με τους Βαυαρούς να φωνάζουν για την ακύρωση του γκολ του Ματάις Ντε Λιχτ στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων, καθώς ο σκόρερ υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.

Ο Τύπος της Μαδρίτης δεν ασχολείται με την επίμαχη φάση και έχει τον Χοσέλου στα πρωτοσέλιδα, ενώ αντίθετα στην Γερμανία η Bild και το Kicker κάνουν λόγο για σκάνδαλο και για καταστροφική απόφαση του διαιτητή Σιμόν Μαρτσίνιακ.

Ανάλογου... ύφους είναι και τα πρωτοσέλιδα στον καταλανικό Τύπο, που κάνει επίσης λόγο για σκάνδαλο και για αφήνει υπονοούμενα για τον ίδιο τρόπο με τον οποίο πάντα νικά η Ρεάλ...

«Σκάνδαλο - Καταστροφή» γράφουν Γερμανοί και... Καταλανοί για την πρόκριση της Ρεάλ (pics)