Τζολάκης    8

Φώναξε παρών όποτε τον χρειάστηκε ο Ολυμπιακός και ειδικά στο σουτ «οβίδα» του Μπέιλι στο α' μέρος. Στο β' ημίχρονο δεν πιέστηκε και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Είχε και ασίστ στο 2-0.

Ροντινέι    8

Ο Βραζιλιάνος μπακ ήταν ξανά παντού στο αμυντικό κομμάτι σ' όλο το ματς.

Ρέτσος    8

Πολύ ώριμο παιχνίδι από τον διεθνή στόπερ. Σωστές τοποθετήσεις και ψυχραιμία.

Κάρμο    9

Εξαιρετικό πρώτο 45λεπτο από τον στόπερ του Ολυμπιακού με 2-3 καθοριστικές επεμβάσεις σε φάσεις που πήγε να δημιουργηθεί κίνδυνος. Στο β' κυριαρχικός. Μεγάλο ματς από τον δανεικό από την Πόρτο στόπερ.

Κίνι    8

Τρομερός συνδυασμός με Ποντένσε και ασίστ «πάρε-βάλε» στον Ελ Κααμπί. Όσο για τα αμυντικά του καθήκοντα, ήταν σταθερός παρότι η Βίλα επεδίωξε να παίξει από την πλευρά του. Πολύ καλό ματς από τον Ισπανό μπακ που στο 77' αποχώρησε λόγω τραυματισμού.

Ιμπόρα    9

Γεμάτο πρώτο 45λεπτο από τον έμπειρο χαφ. Έδωσε πολλές μάχες στην μεσαία γραμμή. Εξίσου καλός και στο β' στο διάστημα που αγωνίστηκε. Στο 73' στάθηκε άτυχος αποχωρώντας με τραυματισμό. Δίχως υπερβολή ο Ισπανός ήταν ο κορυφαίος παίκτης του Ολυμπιακού.

Έσε    8

Ώριμο, γεμάτο ματς από τον Αργεντινό άσο. Πολύ τρέξιμο, πάθος, μάχες.

Τσικίνιο    8

Ακόμη ένα σούπερ παιχνίδι από τον άσο του Ολυμπιακού. Έτρεξε, έκλεισε χώρους, ενώ προσπάθησε και να δημιουργήσει.

Φορτούνης    8

Ώριμο ματς από τον αρχηγό του Ολυμπιακού. Προσπάθησε, έτρεξε, πρέσαρε, έκλεισε χώρους.

Ποντένσε    8

Το γκολ του Ολυμπιακού έχει τη σφραγίδα του. Η μπαλιά-τρύπα που κάνει στον Κίνη, το πώς μαζεύει την μπάλα από την πάσα του Ροντινέι. Πολύ καλό 45λεπτο. Στο β' φάνηκε μετά το 60' να μένει από δυνάμεις δίνοντας την θέση του στο 63' στον Μασούρα.

Ελ Κααμπί    10

Ο άνθρωπος είναι killer και το απέδειξε. Δύο φάσεις ο Ολυμπιακός στο πρώτο μέρος, ένα γκολ. Στο β' μία φάση, ένα γκολ με μαγική ασίστ του Τσολάκη.

Μασούρας    7

Μπήκε στο 63' στην θέση του Ποντένσε. Έκανε την δουλειά. Έτρεξε, έκλεισε χώρους, πίεσε.