Αναλυτικά η κριτική:

Κοτάρσκι 8 | Έχει κάνει μία απίθανη επέμβαση σε τετ α τετ του Σπόραρ στο 1-0, αλλά παράλληλα και λάθος εκτίμηση στο γκολ του Γερεμέγεφ. Ενέπνευσε γι' ακόμη μία φορά εμπιστοσύνη κάτω από τα δοκάρια.

Μπάμπα 8 | Άλλη μία σπουδαία εμφάνιση από τον Γκανέζο μπακ, δεν υστέρησε πουθενά και ήταν κομβικός.

Κουλιεράκης 8 | Αντιμετώπισε εξαιρετικά μαζί με τον Κεντζιόρα τον Σπόραρ, έχει ευθύνη παράλληλα στο γκολ του Γερεμέγεφ γιατί η σέντρα ήρθε από μακριά. Γενικά, πολύ καλή εμφάνιση.

Κεντζιόρα 8 | Τα ίδια ισχύουν και για τον Πολωνό, που έχει δέσει εκπληκτικά με τον Κουλιεράκη. Στα + τους, τα σχεδόν μηδαμινά λάθη που κάνουν σε κάθε ματς.

Ότο 8 | Η καλύτερή του εμφάνιση με τα ασπρόμαυρα. Στο πρώτο μέρος είχε λίγο άγχος στα πόδια του, στο δεύτερο ήταν εκπληκτικός.

Μεϊτέ 8 | Βράχος της μεσαίας γραμμής με κερδισμένες σχεδόν όλες τις μονομαχίες και τρομερός έλεγχος της μπάλας. Όταν είναι σε καλή μέρα, ξεχωρίζει

Οζντόεφ 7 | Είχε πολύ καλές τοποθετήσεις και έλεγξε την μεσαία γραμμή μαζί με τον Μεϊτέ. Του έλειψε το κάτι παραπάνω, αντικαταστήθηκε από τον Σβαμπ στο δεύτερο μέρος.

Μουργκ - | Δεν μπορεί να βαθμολογηθεί καθώς αποχώρησε στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης λόγω τραυματισμού.

Ντεσπόντοφ 7 | Ήταν ιδιαίτερα δραστήριος, δεν κατάφερε όμως να γίνει και ουσιαστικός όπως συνήθως κάνει. Μπήκε στη θέση του ο Βιεϊρίνια στο δεύτερο ημίχρονο.

Τάισον 8 | Ήταν και πάλι κομβικός καθώς από δικό του γκολ ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-0, είχε ξανά πρωτοβουλίες και γενικώς μία πολύ καλή εμφάνιση. Αντικαταστήθηκε από τον Αντρίγια.

Μπράντον 7 | Έκανε ξανά πολλά χιλιόμετρα, πίεσε και είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 2ο λεπτό, όταν και σημάδεψε το δοκάρι. Μπήκε στη θέση του ο Σαμάτα στο δεύτερο μέρος.

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ:

Κωνσταντέλιας 7 | Μπήκε στο γήπεδο και αυτόματα ανέβηκε επιθετικά όλος ο ΠΑΟΚ. Έχει χρεωμένες και δύο ασίστ, μία στο 1-0 του Τάισον και ακόμη μία στο 4-1 του Αντρίγια.

Ζίβκοβιτς 10 | Μπήκε στο ματς στο 66' και μέσα σε μισή ώρα έκανε δύο γκολ και μία ασίστ. ΑΠΙΘΑΝΟΣ!

Σαμάτα 6 | Κέρδισε το πέναλτι από το οποίο προήλθε το 2-0 του ΠΑΟΚ, δίνοντας πολλές μάχες.

Σβαμπ - | Δεν φάνηκε ιδιαίτερα, περιορίστηκε στα αμυντικά του καθήκοντα.

Βιεϊρίνια 8 | Μπήκε ως εξτρέμ αλλά κυρίως για να βοηθήσει τον Μπάμπα, και αυτός έκανε το 3-1 που κλείδωσε τη νίκη του ΠΑΟΚ. Αρχηγός, με όλη την σημασία της λέξεως.

Η κριτική του ΠΑΟΚ: Αντρίγια εσύ σούπερ σταρ!