Η Γιουβέντους βρέθηκε να χάνει 2-0 από την Κάλιαρι στο πρώτο μέρος από δύο πέναλτι, όμως στην επανάληψη ανέτρεψε την κατάσταση και έσωσε τον βαθμό (2-2). Αν και χαλάστηκε στο φινάλε, η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στη «μάχη» που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία. Στο -5 από τη 2η, Μίλαν, με αγώνα περισσότερο είναι πλέον οι Bianconeri.

Το πρώτο πέναλτι δόθηκε για χέρι του Μπρέμερ στο 30′ και το μετέτρεψε σε γκολ ο Γκαετάνο, ενώ το δεύτερο για ανατροπή του Λουβούμπο από τον Σέζνι στο 36′ και το έκανε γκολ ο Μίνα. Στο τέλος του πρώτου μέρους το σκορ ήταν στο 2-0 για τους γηπεδούχους, με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν στην επανάληψη. Στο 61′ ο Βλάχοβιτς με ωραία εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 2-1 και στο 83' πήγε για το αδιανόητο με ψαλιδάκι αλλά δεν τα κατάφερε για να γίνει το 2-2 στο 87′ με το αυτογκόλ του Ντοσένα έπειτα από σέντρα του Γιλντίζ.

Κάλιαρι - Γιουβέντους 2-2