Ο ΠΑΟΚ παρατάχθηκε με αρχική σύνθεση τις: Κατεργιαννάκη, Σιδηροπούλου, Θεοδωράκη, Αχμέντοβα, Κιουρεξίδου, Μήτκου, Χαλατσογιάννη, Αργυρίου, Γιαννακά, Τζούρτσεβιτς και Παπαδοπούλου.

Κυριαρχικός ήταν από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ, έχοντας διαρκώς την μπάλα στην κατοχή του. Με πολύ καλή κυκλοφορία και υπομονή στο παιχνίδι του, ο Δικέφαλος δημιουργούσε προϋποθέσεις στα αντίπαλα «καρέ», ενώ παράλληλα δεν απειλούταν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης.

Στο 31ο λεπτό, η Γιαννακά με όμορφη ατομική ενέργεια, πάτησε περιοχή, και με αριστερό πλασέ... έγραψε το 0-1.

Ένα λεπτό αργότερα, η Χαλατσογιάννη βρέθηκε στο τετ-α-τετ, ωστόσο η λόμπα της κατέληξε στην αγκαλιά της αντίπαλης τερματοφύλακας.

Στο 35ο λεπτό, η Τζούρτσεβιτς έφτασε κοντά στο 0-2, ωστόσο το όμορφο πλασέ της κατέληξε άουτ.

Στο 39ο λεπτό, έπειτα από νέα ατομική ενέργεια της Γιαννακά, ο Δικέφαλος έφτασε στο 0-2, καθώς το αριστερό πλάσε της κατέληξε στα αντίπαλα δίχτυα.

Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, η Γιαννακά έβγαλε παράλληλη σέντρα στην Αργυρίου, η οποία με προβολή διαμόρφωσε το 0-3, σκορ το οποίο ήταν και τελικό για το πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τον ΠΑΟΚ. Ο όμορφος συνδυασμός των Αργυρίου και Χαλατσογιάννη, βρήκε ως αποδέκτρια την Παπαδοπούλου, η οποία με ψύχραιμη εκτέλεση διαμόρφωσε το 0-4 στο 46ο λεπτό.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, η Αργυρίου προσπάθησε να πετύχει δεύτερο προσωπικό γκολ δικό της και πέμπτο για τον ΠΑΟΚ, ωστόσο το σουτ της έξω από την περιοχή κατέληξε λίγο άουτ.

Στο τελευταίο μισάωρο της αναμέτρησης, ο Θαλής Θεοδωρίδης έδωσε πολύτιμα λεπτά συμμετοχής στις Κατσάνου, Καλιεντζίδου και Μπαταούλα, ενεργοποιώντας όλες τις παίκτριες του ρόστερ.

Ο Δικέφαλος είχε διαρκώς την μπάλα στα πόδια του, κόντρα σ' έναν αντίπαλο ο οποίος αμυνόταν μαζικά για 90 λεπτά. Οι Ασπρόμαυρες έψαξαν κι' άλλα τέρματα, ωστόσο το τελικό σκορ έμεινε στο 0-4.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Θαλή Θεοδωρίδη, την Κυριακή 31 Μαρτίου και ώρα 16:00, εντός έδρας, στο Δημοτικό Γήπεδο Νέων Επιβατών, κόντρα στην ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Women's Football League.

ΠΑΟΚ (Θεοδωρίδης): Κατεργιαννάκη, Σιδηροπούλου, Θεοδωράκη, Αχμέντοβα, Κιουρεξίδου, Μήτκου (63' Κατσάνου), Χαλατσογιάννη (68' Μπαταούλα), Αργυρίου, Γιαννακά (62' Καλιεντζίδου), Τζούρτσεβιτς, Παπαδοπούλου.

Άρης - ΠΑΟΚ: 0-4